روغن ترمز خودرو چی بخرم لیست قیمت و خرید بهترین مارک روغن ترمز خودرو دیجی کالا

موضوع : خرید از دیجی کالا تاريخ ارسال : سه‌شنبه 6 دسامبر 2022 بازديد : 708 views بار دیدگاه‌ها برای روغن ترمز خودرو چی بخرم لیست قیمت و خرید بهترین مارک روغن ترمز خودرو دیجی کالا بسته هستند

روغن ترمز خودرو به دلیل تأثیر فراوانی که بر نحوه عملکرد سیستم ترمز دارد، یکی از مهم‌ترین خریدهای خودروداران بافکر و تجربه است. چراکه آنها می‌دانند، بدون ترمز حتی یک اتومبیل فوق پیشرفته نیز مانند کاروانی هولناک آنها را به‌سوی مرگ هدایت می‌کند. ازاین‌رو خرید یک روغن ترمز خودرو باکیفیت، استاندارد و مورد تأیید را در دستور کار خود قرار می‌دهند. ولی به‌راستی یک روغن ترمز ایدئال که توانایی پیشگیری از نقص فنی و خرابی بخش‌های مختلف ترمز را دارد، دارای چه معیارها و مشخصاتی است.

روغن ترمز خودرو چی بخرم لیست قیمت و خرید بهترین مارک روغن ترمز خودرو دیجی کالا

نکات مهم خرید روغن ترمز خودرو:

بی‌توجهی به خرید یک روغن ترمز خودرو باکیفیت، اصیل و اورجینال، صدمات جدی را به اتومبیل وارد می‌سازد. این مشکلات گاهاً تا حدی پیش می‌رود که نقص فنی ایجادشده، سبب واژگونی یا عدم کارکرد ترمزها و تصادفات می‌شود. ازاین‌رو سعی نمایید، تمامی این نکات ذکرشده را در زمان خرید روغن ترمز خودرو لحاظ نمایید.

 • نوع روغن ترمز خودرو:

روغن ترمز خودرو بر اساس نقطه‌جوش و شرایط هوایی در انواع مختلفی تولید می‌شوند. تا رانندگان بسته به فضایی که در آن رانندگی می‌کنند، یک روغن مناسب را خریداری کنند. برای مثال در رانندگی‌های معمول باید از روغن DOT3، در جاده‌های مرتفع از روغن DOT4، در خودروهای مسابقه DOT5 و در خودروها با سیستم ضد قفل از روغن DOT5.1 استفاده نمود. البته روغن ترمز خودرو برحسب رنگ نیز دارای دو نوع آبی و نارنجی است که باید این مؤلفه را متناسب بارنگ روغن پیشین موجود در مخزن اتومبیل انتخاب نمایید.

 • عدم ایجاد اثر خوردگی:

برخی از انواع روغن ترمز خودرو به دلیل ترکیبات خاص اثر خوردگی بالایی داشته و باعث آسیب به بخشهای مهمی از اتومبیل مانند سیلندر، کالیبرها و شیرهای کنترل می‌شوند. قبل از خرید با بررسی مواد افزودنی از عدم خورندگی، روغن مدنظرتان مطمئن شوید.

 • دمای کارکرد:

هر روغن ترمز خودرو دمای کارکرد (ویسکوزیته) مخصوص به خوددارد؛ یعنی در یک درجه دمایی بیشتر یا کمتر روانی خود را ازدست‌داده و از حالت جاری خارج می‌شود. این عمل کارکرد خوب سیستم ترمز را تحت تأثیر ناخوشایندی قرار می‌دهد. بدین ترتیب بهتر است، روغنی با ویسکوزیته دارای طیف وسیع دمایی را تهیه نمایید.

 • هماهنگی با نوع خودرو:

خودروها از سیستم‌های ترمز مختلفی مانند دیسکی، کاسه‌ای و … بهره می‌برند. متناسب با این تنوع، روغن ترمزها نیز در انواع مختلفی تولید می‌شوند. خریداران باید برحسب نوع ترمز خودروی خود روغن را خریداری نمایند.

معرفی بهترین مارک تولیدکننده روغن ترمز خودرو:

از بهترین مارک‌های تولیدکننده روغن ترمز خودرو می‌توان به کاسترول بریتانیایی، پرستون آمریکایی و موتول فرانسوی اشاره نمود. این برندها اکنون به غول‌های بزرگ تولیدکننده انواع روغن ترمز، روان کننده، ضد یخ و محصولاتی این‌چنینی شهره هستند. البته در همین راستا می‌توان به مگ وان، ایساکو، کاسپین، آرکا شیمی سبلان و بسیاری برندهای خوش‌نام دیگر نیز اشاره نمود. این شرکت‌ها به دلیل تولید روغن ترمز خودرو استاندارد، با نقطه‌جوش عالی و درجه جذب رطوبت کم در میان خودروداران بسیار محبوب هستند.

مزایای بهترین روغن ترمز خودرو موجود در بازار:

با توجه به حجم بالای تصادفاتی که به دلیل عدم کارکرد صحیح سیستم ترمز هرساله رخ می‌دهد. توجه به خرید یک روغن ترمز خودرو که دارای ویژگی‌های برتر باشد، از ضروریات است. چراکه در غیر این صورت گویی باجان خود و رهگذران بازی کرده‌ایم. در ادامه به مهم‌ترین این مزایا می‌پردازیم.

 • دارای فرمولاسیون کاملاً سینتیک مناسب برای کلیه خودروهای سبک
 • افزایش قدرت اتومبیل در توقف و ایستایی
 • حفظ قطعات مختلف ترمز از خرابی، سایش و خوردگی
 • زمان تعویض متعادل و مناسب
 • سازگار با سیستم انتقال قدرت خودرو
 • قابلیت پوشش وزن خودرو
 • توانایی در کاهش صدا در زمان ترمز
 • کارکرد خوب لنت‌ها و پیستون خودرو
 • جلوگیری از سفت شدن پدال ترمز

عوامل تأثیرگذار بر قیمت روغن ترمز خودرو:

از عوامل تأثیرگذار بر قیمت روغن ترمز خودرو می‌توان به نوع برند تولیدکننده، حجم بسته‌بندی، استاندارد روغن، مواد اولیه تشکیل‌دهنده و مواردی از این قبیل اشاره نمود. ولی به دلیل تأثیر فراوان و حیاتی این مایع در کارکرد خودروها بهتر است، فارغ از قیمت بهترین نوع این محصول را انتخاب نمایید.

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3]
درصورت نبودن یا مشکل داشتن لینک دانلود لطفا ما را از طریق نظرات مطلع کنید
دیدگاه ها بسته شده است.