خرید و قیمت زانو بند طبی بهترین مارک زانوبند طبی دیجی کالا

موضوع : خرید از دیجی کالا تاريخ ارسال : شنبه 8 آوریل 2023 بازديد : 724 views بار 1

زانوبند طبی اگر درست انتخاب شود، به‌عنوان یکی از تجهیزات حمایتی با ایجاد ثبات و پایداری در مفصل و گرما در ماهیچه باعث بهبود دردهای ناحیه زانو می‌شود. به دلیل تأثیر مخرب زانوبندهای غیراستاندارد در اعصاب و امکان ضربه‌زدن به لیگامان‌ها (نگهدارنده استخوان‌های زانو) و تضعیف عضلات، مهم است که زانوبندی تخصصی و مناسب با مشکل خود را تهیه نمایید. در واقع زانوبندها باهدف جلوگیری از حرکات شدید، ناخواسته و غیرطبیعی زانو تولید شده تا با کنترل حرکات از تشدید آسیب‌ها پیشگیری نمایند. با این توصیفات موارد استفاده متعددی برای زانوبندها ذکر می‌شود که در ادامه بیشتر باب آنها در کنار نحوه گزینش صحیح این ابزارها سخن می‌گوییم.

خرید و قیمت زانو بند طبی بهترین مارک زانوبند طبی دیجی کالا

مصارف مختلف زانوبند طبی:

با توجه‌ به اینکه آسیب‌های زانو متنوع بوده، زانوبند طبی نیز برای پاسخگویی به این مشکلات گوناگون، خود را به طرح‌ها و مدل‌های مختلفی آراسته ساخته است. بین ترتیب از زانوبندها برای مصارفی متنوعی بدین شرح استفاده می‌شود:

 • ثابت‌کردن استخوان شکسته و التیام التهاب کاسه زانو
 • بازگرداندن حرکات به زانوی بی‌حرکت شده و برطرف‌سازی ناراحتی‌های غضروف
 • کاهش دردهای مفصلی
 • پیشگیری از آسیب هنگام فعالیت‌های شدید
 • جلوگیری و بهبود مشکل رگ‌به‌رگ شدن
 • بهبود پارگی رباط‌ها و تورم زانو
 • کاهش آسیب‌های جراحی
 • درمان بیماری‌هایی مانند آرتریت، آرتروز و استئوآرتریت

آشنایی با انواع زانوبند طبی:

زانوبند طبی بر اساس ماهیت ساخت، جنس، نوع و نحوه پوشش به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود. به دلیل این تنوع بالا است که توصیه شده با دقتی مضاعف به سمت این محصول رفته و از سهل‌انگاری بابت خرید آنها به جد خودداری نمایید.

 • انواع زانوبند طبی بر اساس ماهیت ساخت:

زانوبند طبی  بر اساس ماهیت ساخت به عملکردی، جلوگیری‌کننده، تخلیه‌کننده وزن و بازسازی‌کننده تقسیم‌بندی می‌شود. از نوع عملکردی در آسیب‌های ورزشی، جراحی زانو، پارگی رباط به‌منظور کاهش ناپایداری زانو استفاده می‌گردد. ولی از نوع جلوگیری‌کننده بیشتر در جهت محافظت از صدمات احتمالی، از نوع تخلیه‌کننده وزن برای انتقال فشار از مفصل به استخوان ران و از زانوبندهای بازسازی‌کننده در جهت توان‌بخشی بهره می‌برند.

 • انواع زانوبند طبی بر اساس جنس:

زانوبند طبی بر اساس جنس در انواع نئوپرن (لاستیک مصنوعی) و حوله‌ای تولید می‌شود. نئوپرن یک ماده کسشان با پایداری شیمیایی، انعطاف‌پذیری و قابلیت تأمین فشار و گرما بوده که به فشرده‌سازی، افزایش جریان خون و کاهش کوفتگی کمک می‌کند. ولی نمونه‌های حوله‌ای با بافت کشی و نرم در بهبود عملکرد عضلات، کاهش آسیب‌های ساق و سندرم استرس تیبیال داخلی و بهبود کشیدگی زانو خوب عمل می‌کنند.

 • انواع زانوبند طبی بر حسب نوع:

زانوبند طبی بر حسب نوع شامل زانوبند طبی آتل دار برای ساپورت بیشتر زانو، کشکک بسته حفظ فشار و گرما در کل قسمت زانو، کشکک باز محدود نمودن حرکات کشکک، فنردار حمایت و نگهداری زانو، ساده بهبود آسیب‌های خفیف و آرتروزی برای افراد مبتلا به آرتروز، می‌شود.

انواع زانوبند طبی بر اساس نحوه پوشش:

زانوبند طبی بالاکشیدنی باهدف ایجاد بیشترین حد حمایت و پوششی دارای بست قلاب‌دار به‌منظور اعمال تنظیم بیشتر از انواع مختلف زانوبندهای بر اساس نحوه پوشش هستند.

نکات مهم در زمان خرید زانوبند طبی:

برای‌آنکه بعد استفاده از زانوبند طبی مشکلات شما تشدید نشده و زانوبند بتواند، عملکرد ایدئال خود را بروز دهد، قبل از خرید به این نکات توجه نمایید. انتخاب نوع بر اساس مشکل و نیازتان، سایزبندی بر اساس اندام، جنس باخاصیت ضد حساسیت و سهولت استفاده از این نکات هستند. بر این مبنا بهترین زانوبند نمونه‌ای است که از قابلیت تنظیم اندازه، خاصیت کشسانی خوب، پایداری پس از استفاده‌های مکرر، عدم لغزندگی و جابه‌جایی بهره‌مند باشد.

معرفی برندهای برتر زانوبند طبی:

فوتورو، نوید، وای سی، پاک سمن، طب پوش از برندهای معروفی هستند که در عرصه تولید زانوبند طبی خوش درخشیده‌اند. در همین راستا می‌توان از مارک‌های معروف دیگری مانند فدو، ال پی، یاچن و فروهر نیز یاد نمود که به دلیل مزایایی چون قابلیت جذب رطوبت و عرق، افزایش گردش خون و امکان تنظیم فشار به بهترین‌های بازار تبدیل شده‌اند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
درصورت نبودن یا مشکل داشتن لینک دانلود لطفا ما را از طریق نظرات مطلع کنید
تایید شده : 1 نظر / در حال بررسی : 0 نظر / مجموع : 1 نظر

مهرداد خسروانجم گفته :
یکشنبه , 4 ژوئن 2023

درود. تنوع زیاد زانو بند ها گیج کننده س. گذاشتن نام و دادن کد به هر زانو بند برای مصرف کننده کافی نیست. باید مشخص بشه هر کدام به چه دردی میخورن و در چه موردی استفاده میشن. مثلا برای پای پرانتزی، ایکس، آرتروز، مینسک وغیره نوع و کد مربوطه مشخص باشه. انتخاب بین جنس معمولی، خوب و عالی برای مصرف کننده مشکل نیست زیرا قیمت ها تعیین کننده هستن.
پای چپ من در اثر ورزش کمی آرتروز شده و تمایل به پرانتز شدن پیدا کرده، کدام یک از محصولات شما برای جلوگیری از پرانتزی شدن مفیده (البته نوع جنس هم عالی باشه).