خرید بهترین پرینترهای ارزان قیمت خانگی و اداری تک کاره سه کاره اچ پی hp دیجی کالا

موضوع : خرید از دیجی کالا تاريخ ارسال : شنبه 17 دسامبر 2022 بازديد : 262 views بار 0

پرینتر به دلیل اینکه می‌تواند، محتواهای آنلاین را به نسخه‌های فیزیکی قابل‌لمس تبدیل نماید، موردتوجه است. امروزه از ادارات و سازمان‌ها گرفته تا کاربران خانگی سعی می‌کنند، یک مورد از این ابزارها را خریداری نموده و امور چاپی خود را بدان‌ها بسپارند. تنوع حیرت‌آور این ابزارها شما را برای رسیدن به نمونه‌ای باب میل یاری می‌رساند. ولی خرید این ابزارها را نیز به دلیل همین گوناگونی حیرت‌آور به چالشی تفکربرانگیز تبدیل می‌کند.

خرید بهترین پرینترهای ارزان قیمت خانگی و اداری تک کاره سه کاره اچ پی hp دیجی کالا

راهنمای خرید پرینتر:

پرینتر مانند گذشته ابزاری منزوی با کاربری محدود نیست. بلکه با قابلیت‌های ارزنده خود به ابَر کالایی بدل شده که وجودش در هر جا که بامحتوا در ارتباط هستند، ضرری است. ولی انتخاب آن بر حسب نیازهایمان سبب می‌شوید، خریدی متناسب‌تر و شایسته را تجربه نماییم. در این بخش بیشتر باب نکات خرید این ابزار سخن می‌گوییم.

اولین نکته: آشنایی با انواع پرینتر

پرینترها از نظر نوع تکنولوژی چاپ، کارایی، خروجی رنگ و قابلیت تک رو یا دو رو چاپ نمودن در انواع مختلفی عرضه می‌شوند. این امر خرید پرینترها را نیازمند تیزنگری و دقت مضاعفی می‌نماید.

  • نوع تکنولوژی چاپ:

پرینترها از نظر نوع تکنولوژی چاپ در ۳ نوع جوهرافشان، لیزری و سه‌بعدی تولید می‌شوند. نوع جوهرافشان برای چاپ تصاویر رنگی گزینه عالی بوده، هرچند برای متون نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. در مقابل پرینترهای لیزری متون، جداول و فلوچارت‌ها را بهتر و دقیق‌تر ترسیم می‌کنند، اگرچه چاپ تصاویر را نیز می‌توان به دستان آنها سپرد. پرینترهای سه‌بعدی نیز برای انعکاس تصاویر بر روی اجسام مختلف استفاده می‌شوند.

  • نوع کارایی

پرینترها از نظر نوع کارایی در انواع تک کاره و سه کاره تولید می‌شوند. نمونه‌های سه کاره می‌توانند جوهرافشان یا لیزری بوده؛ اما علاوه بر چاپ امکان اسکنر، کپی و فکس را نیز فراهم می‌نمایند.

  • خروجی رنگ:

پرینترها از نظر نوع رنگ نیز دارای طیف سیاه‌وسفید یا رنگی هستند. برخی نیز هر دو قابلیت را داشته؛ یعنی هم توانایی چاپ تصاویر رنگی و هم خروجی تک را دارند.

  • دورو یا تک رو:

در دسته‌بندی پرینتر به یک مورد دیگر چون قابلیت چاپ دورو یا تک رو برمی‌خوریم. در پرینتر دورو کاغذ به‌صورت خودکار توسط دستگاه برگردانده شده و عملیات چاپ بر روی دیگر کاغذ انجام می‌شود.

دومین نکته: دقت در نوع اتصال پرینتر

پرینترها از نظر نوع اتصال به‌صورت سیمی و بیسیم تولید می‌شوند. در نوع سیمی به کیفیت و نسخه پورت USB ، Ethemet LAN و در نمونه‌های بیسیم به قابلیت‌هایی مانند چاپ ابری، وای‌فای مستقیم و Air Print دقت نمایید.

سومین نکته: سرعت چاپ

این پارامتر برای پوشش اهداف تجاری و اداری بسیار مهم است، زیرا سبب صرفه‌جویی در زمان می‌شود. بدین ترتیب سرعت عمل نهادهای تجاری و سازمانی را ارتقا می‌دهد.

چهارمین نکته: قدرت وضوح  

هرچه قدرت وضوح دستگاه بالاتر باشد، کیفیت چاپ نیز به همان نسبت ارتقا می‌یابد. به همین دلیل یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها در خرید پرینتر وضوح چاپی است که پرینتر ارائه می‌دهد.

پنجمین نکته: ابعاد و اندازه

سعی کنید تمامی ویژگی‌های ذکر شده و مطلوبتان را در یک پرینتر با کمترین ابعاد و فضای اشغال بیابید. بدین ترتیب در یک ابزار فشرده به قابلیت‌های بالای و قابل تأملی دست می‌یابید.

پرفروش‌ترین برندهای تولیدکننده پرینتر:

کانن، اچ پی hp، اپسو و برادر از معروف‌ترین برندهای تولیدکننده پرینتر بوده که اکنون محصولاتشان با تقاضاهای فراوان جهانی روبرو است. به دلیل حضور حرفه‌ای این برندها در این عرصه، شاهد تولید انواع پرینتر در سبک و سیاق‌های مختلف از این شرکت‌ها هستیم. پس بدون نگرانی به سراغ این برندها رفته و آنچه را نیاز دارید، خریداری نمایید.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت پرینتر:

وزن، ابعاد، نمایشگر دیجیتالی و وجود یا عدم وجود حافظه از عوامل تأثیرگذار بر قیمت این دستگاه‌ها به شمار می‌رود. البته مؤلفه‌های دیگری مانند سایز چاپ، تعداد رنگ تحت پوشش، قطعات و مواد مصرفی نیز می‌توانند، قیمت را دستخوش تغییرات قابل توجهی نمایند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
درصورت نبودن یا مشکل داشتن لینک دانلود لطفا ما را از طریق نظرات مطلع کنید
تایید شده : 0 نظر / در حال بررسی : 0 نظر / مجموع : 0 نظر